Munarakudoonorlus on heategu, mis annab lastetutele peredele võimaluse lapsevanemateks saada
Mõned naised vajavad doonormunarakke, kui nendel endal munarakud puuduvad või on halva kvaliteediga. Doonoriks ootame naisi vanuses 20-33 eluaastat. Doonormunarakud annavad võimaluse lapsevanemaks saada.
Eestis on munarakudoonorlus seaduse järgi anonüümne- doonori isikuandmeid ei avaldata.
Vanemad ja laps saavad teada vaid doonori järgmised omadused: pikkus, silmade ja juuste värvus, etniline ja sotsiaalne taust. Doonoril puuduvad õigused ja kohustused lapse suhtes. Nõustumise korral on võimalik munarakke loovutada ka mitteanonüümselt-lisainfo saamiseks pöörduge meie spetsialistide poole.
Maire Karu

Doonoril on õigus hüvitisele. Ovumia Tallinn kliinikus alates 900 eurot, sõltuvalt loovutuskordade arvust.
Kui sul on lisaküsimusi võta meiega ühendust!
E-mail:doonor@novavita.ee
Tel:+372 58 628 531
Munarakudoonoriks saamise protsess
Doonori kandidaat läbib tasuta tervisekontrolli, sh vereanalüüsid ja günekoloogilised uuringud. Arst hindab geneetilist ja tervislikku sobivust. Nõustamisel selgitatakse protsessi, võimalikke riske ja eetilisi aspkte.
Doonor saab 10-14 päeva kestvat ravi, et stimuleerida munasarju tootma rohkem munarakke. Selle aja jooksul tehakse ultraheliuuringuid ja analüüse. Munarakkude kogumine toimub lühiajalise, veenisisese anesteesiaga, et tagada valutus ja mugavus. Pärast operatsiooni saab puhata ja koju minna 1-2 tunni möödudes, vastavalt enda enesetundele. Annetatud munarakud viljastatakse retsipientpaari mehe seemnerakkudega.
Meie kliiniku munarakudoonorlusega seotud spetsialistid
Maire Karu

Dr. Peeter Karits
