Skip to content

Protseduurid doonormunarakkude ja seemnerakkudega

Doonorsugurakkude (doonormunarakud või doonorseemnerakud) kasutamine on õigustatud, kui last soovival paaril enam oma sugurakke ei leidu või on oma sugurakkude kvaliteet oluliselt langenud. Samuti, kui oma sugurakkudest sündinud lapsel on suur tõenäosus raske päriliku haiguse avaldumiseks. Doonorseemnerakkude kasutamine on lubatud ka naistel, kes ei ole leidnud sobivat partnerit.

Ovumia Tallinn kliinikus on võimalus kasutada nii doonormunarakke kui ka doonorseemnerakke. Tänu oma munaraku- ja spermapangale saab protseduuri planeerida kiiresti.

Enne dooonorsugurakkude kasutamist antakse paarile ülevaade raviga seotud õiguslikest, psühholoogilistest ja eetilistest asjaoludest.

Meie munarakudoonorid on vabatahtlikud terved 20 – 35 aastased naised. Paljudel neist on juba omal lapsed. Teatud juhtudel võib munarakkude loovutajaks olla ka viljatu naise lähisugulane (nt õde). Ovumia Tallinnal on oma munarakupank, kus säilitatakse eelnevalt külmutatud doonormunarakke. Külmutatud doonormunarakkudega pääseb protseduurile varem ja nende kasutamine võimaldavad planeerida protseduuri paarile sobival ajal.

Spermat saab annetada terve 18–40 aastane mees. Ovumia Tallinna’s on ka oma spermapank, kus säiliatakse kohalike doonorite annetatud seemnerakke. Soovi korral saab klient ise tellida kliinikusse doonorseemnerakke mõnest teisest Euroopa spermapangast.

Eestis on sugurakkude doonorlus anonüümne.
Viljatusravi saaval paaril on võimalik teada ainult doonori bioloogilisi ja sotsiaalseid andmeid nagu rahvus, nahavärv, haridus, perekonnaseis, laste olemasolu, pikkus, kehaehitus, juuste ja silmade värv.

Täpsema info saamiseks palume registreerida aeg meie kliiniku viljatusravi arsti vastuvõtule.

You are currently viewing a placeholder content from Default. To access the actual content, click the button below. Please note that doing so will share data with third-party providers.

More Information